Haberler

  • Group Adams Yaz Mesai Saatleri

Group Adams 21/06/2010 Tarihinden itibaren yaz mesaisine geçiyor! Çalışma Saatlerimiz: 9:00 - 19:00 C.tesi - Pazar günleri mesaimiz yoktur.

  • Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu Geliyor

Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan Türk Ticaret Kanunu Tasarısı Taslağı ile şirketlerin web sitesi oluşturmaları ve burada şirkete ait bilgilerin kurullarının on- olarak elektronik ortamda yapılması olanağı da sağlandı. ... Devamı >>>

  • Her Şirkete Internet Sitesi Kanunlaştı

Her şirket, internet sitesi kurmak zorunda olacak. Şirketlerin yönetim kurulu ve genel kurul toplantıları, elektronik ortamda yapılabilecek. İnternet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak. ... Devamı >>>


İştiraklerimiz

Sunucu Hizmetleri

Artık işinizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olan sunucu sistemleri ile ilgili her türlü ihtiyacınızda sizlere uzman kadromuzla yardımcı olmak ve firmanıza değer katmak istiyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz örnek sunucu hizmetleri aşağıdadır:

• Web, mail, DNS, proxy, veritabanı, dosya sunucuları kurulumları
• Güvenlik analizi ve iyileştirmesi
• Yedekleme politikalarının oluşturulması ve izleme hizmetleri
• Yapılandırma değişiklikleri analiz ve gerçekleştirimi
• Sunucu bulundurma ve işletme hizmetleri
• Teknik destek ve yönetim hizmetleri
• Bakım anlaşmaları

Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz işlerle ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdadır:

YAPILANDIRMA HİZMETLERİ

Sunucu sistemlerin kurulumu, ardından güvenlik ayarlarının yapılması, gerekli ilk konfigürasyonun yüklenmesi ve gerekli görülen servislerin çalıştırılması sunucunun hizmete alınma işinin ilk adımıdır.

Bu adımda gerekli işlerin profesyonel bir ekip tarafından yerine getirilmesi, sunucunun ticari ömrü boyunca ortaya çıkacak bir çok problem ve güvenlik riskinin önüne geçecektir.

Bu nedenle, sunucu gereksinimlerinizle ilgili her türlü işinizde size yardımcı olmak için hazırız.

BULUNDURMA (CO-LOCATION)

Özellikle İnternet 'e hizmet verecek ve bir çok lokasyondan erişilmesi gereken sunucuların sağlıklı bir İnternet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Bu altyapı için yapmanız gereken yatırım, bazı durumlarda çok yüksek olmakta ve yatırımın geri dönüşü uzun yıllar alabilmektedir.

Sunucularınızın, Group Adams teknik ekibi güvencesinde, bu altyapının sağlanmış olduğu bir Internet Servis Sağlayıcıda bulundurulması, her türlü Internet bağlantısı, güç ve iklimlendirme gereksinimlerinin sağlanması, fiziksel ve yazılımsal güvenlik önlemlerinin alınmış olması sizi bu yüksek yatırım maliyetlerinden korumaktadır.

Bulundurma hizmetleri, artık bir çok firma tarafından tercih edilen, uygun fiyatlı ve güvenli bir hizmet seçeneğidir. Bu hizmetimizle ilgili bilgi almak için bizimle irtibat kurun.

BAKIM ve TEKNİK DESTEK HİZMETLERİ

Sunucunuzun çalışmasının devamlılığının sağlanması için, işinin uzmanı olan bir ekip tarafından düzenli olarak güncellenmesi, güvenlik ayarlarının yapılması ve olası problemlerin tespit edilmesi çok önemlidir. GroupAdams, uzman kadrosu ile sunucunuzun düzenli olarak bakımını yapmakta, izlemekte ve gerektiğinde kritik müdahalelerde bulunmaktadır.

Bunun yanında, bir problemle karşılaştığınızda ve durumla ilgili ne yapacağınızı bilemediğinizde GroupAdams ekibi her türlü yardıma hazır durumdadır.

Çalışması kritik önem arz eden sunucularınız için 7x24 ve farklı planlarla yasal gizlilik ve prensip sözleşmeleri zeminindeki bakım ve yönetim hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

İŞLETME HİZMETLERİ

Sunucu sistemleri ile ilgili hiç bir teknik bilginiz yoksa, bu bilgiye sahip eleman istihdamı sizin için uygun değilse sunucularınız çalıştığı her anda ekibimiz ile sizin yanınızdayız.

Sahip olduğunuz sunucunun izlenmesinden yedeklenmesine kadar her türlü sorumluluğu ve görevi sizin yerinize gerçekleştiriyor, adınıza çıkabilecek ek maliyetlerden sizi korumaya çalışıyoruz.

Her türlü donanım, yazılım ve altyapı probleminin sorumluluğunu alıyor, gerektiğinde hemen sunucuya müdahale ederek problemi gideriyor ve iş akışınızı normale döndürüyoruz.