Haberler

  • Group Adams Yaz Mesai Saatleri

Group Adams 21/06/2010 Tarihinden itibaren yaz mesaisine geçiyor! Çalışma Saatlerimiz: 9:00 - 19:00 C.tesi - Pazar günleri mesaimiz yoktur.

  • Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu Geliyor

Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan Türk Ticaret Kanunu Tasarısı Taslağı ile şirketlerin web sitesi oluşturmaları ve burada şirkete ait bilgilerin kurullarının on- olarak elektronik ortamda yapılması olanağı da sağlandı. ... Devamı >>>

  • Her Şirkete Internet Sitesi Kanunlaştı

Her şirket, internet sitesi kurmak zorunda olacak. Şirketlerin yönetim kurulu ve genel kurul toplantıları, elektronik ortamda yapılabilecek. İnternet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak. ... Devamı >>>


İştiraklerimiz

Bilgi Güvenliği

Güvenlik kavramı artık bir çok firma için vazgeçilmez önem arz eder hale gelmiştir. Bilişim sistemlerinin güvensiz çalışması, çoğu zaman hiç çalışmamasından daha kötü bir durum ortaya koymaktadır.

GroupAdams güvenlik kavramının arz ettiği bu önemin farkındadır. Bu nedenle güvenlik konularıyla ilgili bir çok alanda, dünya standartlarında projelendirme, uygulama ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz örnek güvenlik hizmetleri aşağıdaki gibidir:

• Firewall, IDS, IPS sistemleri kurulumu
• Anti-virüs ve anti-spam uygulamaları
• Web içerik filtreleme
• Güvenlik politikaları oluşturulması
• VPN, SSL ve IPSec çözümleri
• Güvenli veri depolama ve yedekleme
• 7x24 sistem güvenliği izleme
• Bilgi güvenliği danışmanlığı

Hizmet alanlarımızla ilgili açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz:

FIREWALL ve VPN ÇÖZÜMLERİ

Şirketinizin yerel veya geniş ağı ile İnternet arasında bulunan cihazlara firewall denmektedir. Bu cihazlar üzerinden, gelen ve giden trafiği kısıtlamak, izlemek ve kayıt altına almak mümkün olmaktadır. Düzgün yapılandırılmamış bir firewall, gereksiz bir yatırım gibi görünmesiyle birlikte, iş sürekliliğini tehlikeye olarak sistem altyapınızı tehdit eder bir unsur haline gelmektedir.

Firewall cihazının kurulumundan önce, gerekli kuralların belirlenmesi, bunların önceliklendirilmesi, uygulama planının yapılması, test edilmesi ve uzman bir ekip tarafından kurulumun yapılması gerekmektedir.

GroupAdams, firmanızın ihtiyacı olan firewall çözümünün tespit edilmesinden cihazın kurulumuna kadar bütün aşamalarda uzman personeli ile birlikte yanıbaşınızdadır.

VPN, iki özel ağ (LAN, WAN) arasında güvenli ve şifreli bir kanal oluşturulması, İnternet veya şifresiz kablosuz ağlar gibi güvensiz ortamlardan dahi ofisinize güvenli bir şekilde bağlantı kurulmasını sağlayan bir sistemdir.

Bu sistem ile, dizüstü bilgisayarınızı kullanarak hava alanı ve restoranlar gibi İnternet erişimi olan her ortamdan son derece güvenli bir şekilde ofisinize bağlanarak işinizi her ortamdan en güvenli şekilde devam ettirebilmeniz mümkün olmaktadır.

VPN çözümlerimizin şirketinize katacağı değer hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibat kurun.

VERİ DEPOLAMA ve YEDEKLEME

Firmalar için, demirbaşlar kadar önemli olan sayısal verilerin korunması gelişen depolama teknolojileri sayesinde uygun maliyetlerle sağlanabilmektedir.

Ancak bu verilere erişimin kontrol altına alınması, veri kaybına karşı düzenli olarak yedeklenmesi, acil durum kurtarma planlarının oluşturulması uzman bir ekip tarafından yapılması gereken çok ciddi bir iştir.

Ayrıca, gizlilik derecesi olan verilerin şifreli olarak saklanması ve bu bilgilere erişimin izlenmesi de firmanıza veya şahsınıza ait olan entellektüel değerin korunması adına çok önemlidir.

Veri depolama, erişim kontrolü ve diğer tüm yönetim işlerinin yanında, yedekleme sistemleri ve şifreli depolama üniteleri ile ilgili uzman GroupAdams personeli size yardımcı olmaya hazırdır.

İZLEME HİZMETLERİ

Verilerinizin tam olarak güvende olduğundan emin olmak için, sadece güvenlik sistemine yatırım yapmak yeterli olmamaktadır. Bunun yanında, veriye erişimin sürekli izlenmesi, yedekleme sistemlerinin takip edilmesi de son derece önemlidir.

GroupAdams bakım ve destek sözleşmeleri kapsamında şirketinize değer katacak olan izleme hizmetlerini de sunmaktadır. Bu hizmet ile, yedeklerinizin düzenli alındığından ve bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak bir durum olmadığından emin olarak rahatça işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Güvenlik bir çok unsuru olan bir kavramdır. Bu unsurlardan herhangi birinin aksaması, bütün kurumsal güvenlik kavramını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, güvenliğin her seviye ve aşamada ayrıntılı olarak irdelenmesi gerekmektedir.

Bu gerekliliğe bağlı olarak, GroupAdams, iş akışınızı ve bilgisayar sistemlerinizi derinlemesine analiz ederek olası güvenlik problemlerini ve bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için yapılması gerekenleri size raporlayabilmektedir.

Güvenlik danışmanlığı ve güvenlikle ilgili diğer tüm sorularınızla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.